Облік витрат на виробництво продукції (робіт, послуг) на лісогосподарських підприємствах
Організуючи облік витрат на виробництво, насамперед слід визначити, у якому групуванні витрат буде потреба на лісогосподарському підприємстві, яка буде в цьому потреба користувачів інформації, що здійснюють управління, забезпечують систему контролю та формують показники звітності.
Для цього слід орієнтуватися на П(С)БО 16 «Витрати», а також Методичні рекомендації з формування собівартості продукції (робіт, послуг) на підприємствах, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, затверджені наказом Держлісресурсів від 14.05.13 р. № 124 (далі – Методрекомендації № 124), Методичні рекомендації щодо облікової політики підприємства, затверджені наказом Мінфіну від 27.06.13 р. № 635 (далі – Методрекомендації № 635).
Відповідно до Методрекомендацій № 124 витрати на виробництво поділяються:
1) за центрами відповідальності (місцями виникнення). Найкраще контролювати витрати виробництва у процесі виробничого споживання ресурсів, тобто там, де відбувається виробничий процес або його обслуговування. У зв’язку із цим на лісогосподарському підприємстві слід виділяти такі об’єкти формування та обліку затрат, як місця виникнення затрат, центри затрат і центри відповідальності.
Місцем виникнення витрат є місце, де вони фактично утворюються, яке визнається об’єктом нормування, планування, бюджетування, обліку з метою контролю, управління та відповідальності.
Витрати на виробництво за місцями виникнення групують за лісництвами, цехами та іншими структурними підрозділами підприємства (п. 2.2 Методрекомендацій № 124);
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року