• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Про практикантів на підприємстві

04.06.2019 444 0 1

Акценти статті:

  • як оформити практикантів;
  • коли та як оплачувати практику;
  • порядок оподаткування виплат практикантам.

Виробнича практика є обов’язковим елементом навчального процесу студентів вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ) та учнів професійно-технічних навчальних закладів (далі – ПТНЗ). Тому щороку підприємства стикаються із проблемами щодо оформлення, оплати та оподаткування практики, адже й досі між позиціями Мінсоцполітики та ДФС є розбіжності, що не дають змоги підприємствам почуватися впевнено, приймаючи на практику студентів та учнів.

Умови та порядок проходження практики студентами ВНЗ і учнями ПТНЗ регламентуються різними нормативними документами. Та хоча правила схожі, є певні розбіжності, які суттєво впливають на порядок оплати практики.

Але місце проходження практики в обох випадках може встановлювати ВНЗ чи ПТНЗ. Водночас студент або учень може обрати підприємство для проходження практики самостійно (з дозволу ВНЗ, ПТНЗ).

Усі практиканти (учні, студенти) підпорядковуються правилам внутрішнього трудового розпорядку, виробничої санітарії та іншим правилам, що діють на підприємстві. З ними проводять інструктажі з охорони праці (ввідний та на робочому місці), а також забезпечують їм безпечні умови праці. За потреби практикантів забезпечують спецодягом і засобами індивідуального захисту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали