Ліміт каси: розрахунок та документальне оформлення
Касова дисципліна: готівка, ордери, ліміт каси, РРО
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про нормативні вимоги до встановлення ліміту каси; порядок розрахунку ліміту каси; як документально обґрунтувати та підтвердити розрахований ліміт.
Затверджене наприкінці минулого року постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі – Положення № 148), дещо лібералізувало правила зберігання готівки в касі підприємства.
Питанню визначення ліміту каси присвячено норми п. 50–56 цього Положення. Проте чіткого алгоритму розрахунку тут ви не знайдете, а лише дозволено самостійно визначати особливості встановлення такого ліміту. Водночас висуваються вимоги до його обґрунтування та підтвердження відповідними внутрішніми документами (розрахунками) підприємства, затвердженими (підписаними) керівником або вповноваженою ним особою.
Однак нехтувати новими правилами визначення ліміту каси не слід. Адже Положення № 148 (зокрема, п. 12) давало право користуватися старим лімітом, визначеним у період дії попереднього Положення про ведення касових операцій в національній валюті, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637), лише до 30.06.18 р. включно. В іншому разі контролери можуть вважати ліміт каси невстановленим, тобто нульовим.
Ліміт залишку готівки в касі (далі – ліміт каси) – це граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня (пп. 16 п. 3 Положення № 148). Тобто це певна сума готівки, більше якої в касі підприємства не можна залишати на кінець робочого дня (далі – р. д.).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року