• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Доплати та надбавки трактористам-машиністам

08.10.2019 781 0 1

Сільгосптехніка: експлуатація та облік

Ефективність роботи в полі, зокрема під час збирання врожаю, значною мірою залежить від додаткового матеріального стимулювання працівників, особливо трактористів-машиністів. З’ясуємо, які доплати та надбавки можна застосувати, аби зацікавити їх.

Умови запровадження та розміри надбавок і доплат установлюються підприємствами в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами (ст. 15 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці»).

Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5, надбавки та доплати визначено як складові фонду додаткової заробітної плати.

Норми Галузевої угоди, укладеною між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України» і Професійною спілкою працівників агропромислового комплексу України в сільському господарстві на 2014–2020 роки (далі – Галузева угода) передбачають установлювати трактористам-машиністам гарантовані доплати та надбавки до тарифних ставок.

Трактористам-машиністам сільськогосподарського виробництва І класу встановлюють гарантовану надбавку у розмірі 20 %, ІІ класу – 10 % від тарифної ставки за відпрацьований на механізованих роботах час.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали