Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Земельний податок та єдиний податок для платників четвертої групи: база оподаткування – 2019

29.01.2019 2617 1 4

Плата за землю – 2019
Подаємо звітність з єдиного податку

Акценти цієї статті:

  • вплив загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки (далі – НГО) сільгоспземель за межами населених пунктів (далі – всеукраїнська НГО) на сільгосптоваровиробників;
  • база обкладення земельним податком та єдиним податком (далі – ЄП) для платників четвертої групи.

Для обох податків (земельного та ЄП для платників четвертої групи) основою для визначення бази оподаткування є НГО землі. Але цього року як ніколи гостро стоять питання про отримання офіційних даних про неї та заповнення декларацій. Адже наприкінці минулого року встигли провести всеукраїнську НГО (затверджена наказом Мінагрополітики від 16.11.18 р. № 552), яка набула чинності з 01.01.19 р. У зв’язку із цим виникає багато запитань. Тож з’ясуємо разом, що відомо на сьогодні про всеукраїнську НГО та як цього року сільгосптоваровиробникам розраховувати базу обкладення земельним податком та ЄП для єдинників четвертої групи.

Держгеокадастр на своєму веб-сайті повідомляє про проведення всеукраїнської НГО. Отже, Державний земельний кадастр (далі – ДЗК) містить інформацію про таку оцінку та наразі для формування витягу з технічної документації про НГО земельної ділянки (далі – витяг), незалежно від форми власності, використовуються дані виключно всеукраїнської НГО.

Також створено окремий портал НГО. Потрапити на нього можна або через веб-сайт Держгеокадастру, у правій частині якого є вкладка фіолетового кольору, що відкриває портал НГО, або через пошук порталу напряму в будь-якому інтернет-браузері.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали