Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Подаємо звітність з єдиного податку

29.01.2019 1432 0 1

Земельний податок та єдиний податок для платників четвертої групи: база оподаткування – 2019
Єдиний податок для платників четвертої групи: об’єкт і база оподаткування
За які землі єдинники четвертої групи повинні платити земельний податок?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: що необхідно зробити, аби зареєструватися чи продовжити реєстрацію платником єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи, та як заповнити декларацію і додаток до неї.

У статті «Єдиний податок для платників четвертої групи: об’єкт і база оподаткування» ми вже писали, що наразі платниками ЄП четвертої групи можуть бути як юрособи, так і фізособи-підприємці, зареєстровані у формі сімейного фермерського господарства.

Особливістю ЄП для платників четвертої групи є те, що зареєструватися таким платником можна тільки з початку календарного року – із 1 січня. Щоправда, це стосується лише сільгосптоваровиробників-юросіб. А от фізособи можуть реєструватися єдинниками з моменту їх держреєстрації. Ті ж фізособи, які не є новоствореними, можуть перейти на сплату ЄП у четвертій групі, як і юрособи, виключно з початку календарного року.

Особа, яка відповідає умовам, визначеним для єдинників четвертої групи, для реєстрації таким платником має подати до органу ДФС звітність, склад якої визначено пп. 298.8.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Причому таку реєстрацію слід щороку підтверджувати, подаючи такий самий пакет звітності, як і для первинної реєстрації.

Звітність, яку подають сільгосптоваровиробники, що претендують на сплату ЄП у четвертій групі, виконує дві функції: на її підставі платник заявляє про своє бажання бути єдинником четвертої групи у 2019 році, а також нараховує та сплачує ЄП на 2019 рік.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали