Подаємо звітність з єдиного податку
Земельний податок та єдиний податок для платників четвертої групи: база оподаткування – 2019
Єдиний податок для платників четвертої групи: об’єкт і база оподаткування
За які землі єдинники четвертої групи повинні платити земельний податок?
Із цієї статті ви дізнаєтеся: що необхідно зробити, аби зареєструватися чи продовжити реєстрацію платником єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи, та як заповнити декларацію і додаток до неї.
У статті «Єдиний податок для платників четвертої групи: об’єкт і база оподаткування» ми вже писали, що наразі платниками ЄП четвертої групи можуть бути як юрособи, так і фізособи-підприємці, зареєстровані у формі сімейного фермерського господарства.
Особливістю ЄП для платників четвертої групи є те, що зареєструватися таким платником можна тільки з початку календарного року – із 1 січня. Щоправда, це стосується лише сільгосптоваровиробників-юросіб. А от фізособи можуть реєструватися єдинниками з моменту їх держреєстрації. Ті ж фізособи, які не є новоствореними, можуть перейти на сплату ЄП у четвертій групі, як і юрособи, виключно з початку календарного року.
Особа, яка відповідає умовам, визначеним для єдинників четвертої групи, для реєстрації таким платником має подати до органу ДФС звітність, склад якої визначено пп. 298.8.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Причому таку реєстрацію слід щороку підтверджувати, подаючи такий самий пакет звітності, як і для первинної реєстрації.
Звітність, яку подають сільгосптоваровиробники, що претендують на сплату ЄП у четвертій групі, виконує дві функції: на її підставі платник заявляє про своє бажання бути єдинником четвертої групи у 2019 році, а також нараховує та сплачує ЄП на 2019 рік.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року