Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ремонт орендованих основних засобів: обкладення ПДВ

05.10.2022 680 0 1

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, що орендують основні засоби (далі – ОЗ) (сільгосптехніку, будівлі тощо) та здійснюють їх ремонт чи поліпшення за згодою орендодавця.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як обкладаються ПДВ операції з ремонту та поліпшення орендованих ОЗ.

Спершу зупинимося на праві сільгосппідприємства на податковий кредит у разі придбання ТМЦ (запчастин, будматеріалів тощо) та оплати послуг із ремонту, отриманих від інших суб’єктів господарювання.

Придбаваючи такі ТМЦ та оплачуючи ремонтні роботи, сільгосппідприємство має право віднести суми сплаченого ПДВ до податкового кредиту за наявності податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 198.3, 201.10 Податкового кодексу, далі – ПК). Причому право на податковий кредит виникає незалежно від того, використовується ОЗ у господарській діяльності або оподатковуваних операціях чи ні.

Але якщо орендований ОЗ використовується в негосподарській діяльності або неоподатковуваних операціях, на вартість таких витрат, при здійсненні яких відображався податковий кредит (якщо не відображався, ПДВ все одно слід нарахувати), слід нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ (далі – ПЗ) відповідно до п. 198.5 ПК.

Що стосується необхідності нарахування орендарем ПЗ на вартість виконаного ремонту або поліпшень орендованих ОЗ, то це залежить від того, відшкодовує орендодавець такі витрати чи ні. Розглянемо можливі варіанти.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали