• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як передати об’єкти, отримані після реформування колективного сільськогосппідприємства, у комунальну власність

22.10.2019 107 0 0

Ситуація. Сільгосппідприємство є правонаступником колишнього колективного сільськогосподарського підприємства (далі – КСП). Після реформування КСП воно отримало на баланс внутрішньогосподарську меліоративну систему, яка наразі не використовується, а також будівлю дитсадка, який також не функціонує. Що робити підприємству з такими об’єктами, чи може воно передати їх у власність органу місцевого самоврядування (далі – ОМС) – сільраді?

У цій статті ми розглянемо:

  • чи можна передати ОМС майно, отримане при реформуванні КСП;
  • хто може бути ініціатором такого передання;
  • як здійснюється передання об’єктів;
  • чи підлягає операція з передання об’єктів обкладенню ПДВ;
  • як відображається ця операція в бухобліку та як обкладається податком на прибуток.

У процесі реформування колишніх КСП деякі об’єкти, які належали цим підприємствам, не підлягали паюванню між членами КСП (у т. ч. меліоративні системи, об’єкти соціальної інфраструктури). Такі об’єкти були передані на баланс правонаступників КСП. А відповідно до ч. 8 ст. 31 Закону від 14.02.92 р. № 2114-XII «Про колективне сільськогосподарське підприємство» (далі – Закон № 2114) правонаступники повинні безплатно передати такі об’єкти в комунальну власність.

Механізм передання об’єктів в комунальну власність ОМС наведено в Порядку безоплатної передачі в комунальну власність об’єктів соціальної сфери, житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, а також внутрішньогосподарських меліоративних систем колективних сільськогосподарських підприємств, що не підлягали паюванню в процесі реорганізації цих підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників, затвердженому постановою КМУ від 13.08.03 р. № 1253 (далі – Порядок № 1253).

Так, у комунальну власність передаються:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали