Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розраховуватиметься сума бюджетної дотації?

Постановою № 179 затверджено відразу два Порядки, що стосуються бюджетної дотації, передбаченої ст. 161 Закону від 24.06.04 р. № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877).

Перший документ – Порядок ведення ДФС Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр). У додатках до цього Порядку наведено форми (тут не публікуються):

  • Рішення про виключення сільгосптоваровиробника з Реєстру у разі недотримання вимоги щодо питомої ваги вартості сільгосптоварів;
  • Рішення про виключення сільгоспвиробника з Реєстру з інших причин (наприклад, у разі ліквідації сільгоспвиробника чи анулюванні реєстрації платником ПДВ).

Тут також докладно роз’яснено механізм включення сільгоспвиробників до Реєстру, отримання ними інформації про таке включення, а також порядок їх перереєстрації та виключення з Реєстру. Постановою № 179 затверджено також форму Реєстру.

Другий документ – Порядок надання ДФС та Державною казначейською службою інформації про бюджетну дотацію, яка підлягає перерахуванню отримувачам бюджетної дотації (далі – Порядок) – містить механізм розрахунку суми дотації. Тож проаналізуємо його докладніше.

Як випливає з Порядку, сума дотації залежить:

  • від коефіцієнта пропорційності. Нагадаємо, цей коефіцієнт розраховується на підставі Порядку розподілу бюджетної дотації, затвердженого постановою КМУ від 08.02.17 р. № 83;
  • від суми ПДВ, сплаченої за звітний період з операцій з постачання дотаційної сільгосппродукції.

І якщо коефіцієнт пропорційності можуть визначити тільки органи ДФС, Казначейства чи Мінагрополітики, оскільки він залежить від загальної суми асигнувань, виділених для виплати дотації на звітний період (до речі, окремо розраховують коефіцієнти для підприємств птахівничої галузі та інших сільгоспвиробників), то обчислити другий показник підприємство може самостійно. Розглянемо, як це зробити.

Так, у Порядку наведено дві формули:

1) для розрахунку частки поставок дотаційної продукції в загальному обсязі поставок s). Для цього слід поділити суму поставок дотаційної продукції (її беруть з дотаційних податкових накладних (далі – ПН), тобто ПН, у номері яких вказано код «2» після дробу) на загальну суму поставок за звітний період;

2) для розрахунку суми ПДВ, сплаченої за звітний період з операцій з постачання дотаційної продукції (Ci). Для цього суму Чs слід помножити на суму ПДВ, сплачену до бюджету за звітний період (ряд. 18 декларації).

За сприятливих умов (якщо коефіцієнт пропорційності буде дорівнювати або більшим за 1) величина, розрахована за другою формулою, і буде сумою дотації, яку отримає сільгосптоваровиробник.

Нижче на прикладі трьох підприємств покажемо, як залежить сума дотації від різних показників за умови, що загальний обсяг поставок у всіх підприємств однаковий.

(грн.)


з / п

Показники за звітний період

Підприємство А

Підприємство Б

Підприємство В

1

2

3

4

5

1

Обсяг операцій з поставок товарів (послуг), всього (за даними всіх ПН) (ОП)

120 000,00

120 000,00

120 000,00

2

Обсяг операцій з поставок дотаційної продукції (за даними дотаційних ПН) (ОПs)

120 000,00

100 000,00

50 000,00

3

Частка поставок дотаційної продукції в загальному обсязі поставок s) (ряд. 2 : ряд 1), з точністю до чотирьох знаків після коми

1,0000

0,8333

0,4167

4

Загальна сума ПДВ, відображена в ряд. 18 декларації (ПДВ)

–*

12 000,00

20 000,00

5

Сума податку, сплачена з доходу від дотаційних видів діяльності (Ci) (ряд. 3 х ряд. 4)

9 999,60

8 334,00

* У декларації відображено від’ємне значення податку (заповнено ряд. 19).

Отже, якщо коефіцієнт пропорційності буде більшим або дорівнювати 1 (тобто якщо асигнування на виплату дотації будуть виділені в розмірі, що дорівнює чи перевищує суму ПДВ, сплачену сільгоспвиробниками з операцій з постачання дотаційної продукції за звітний період), то сільгоспвиробники можуть розраховувати на дотацію в розмірі, визначеному в рядку 5 таблиці. Якщо ж коефіцієнт пропорційності буде меншим 1, то й сума дотації буде коригуватися з поправкою на цей коефіцієнт.

Таким чином, робимо три важливих висновки:

  • сума дотації залежить від загальної суми ПДВ, сплаченої сільгосптоваровиробником за звітний період (ряд. 18 декларації). При цьому сума дотації не може бути більшою, ніж сума ПДВ, зазначена в рядку 18 декларації;
  • якщо сільгоспвиробник декларує від’ємне значення податку за звітний період (у декларації заповнено ряд. 19), то дотацію за звітний період він не отримає;
  • сума дотації не може бути більша, ніж сума ПДВ, розрахована і сплачена з операцій із постачання дотаційної сільгосппродукції (показник Ci).

І наостанок ще один важливий нюанс. Як бачимо, позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту з дотаційної діяльності, яку обчислюють в таблиці 1 додатка 9 до декларації з ПДВ, не враховується при визначенні суми дотації.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали