Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміна напряму використання: чи можна відкоригувати податковий кредит?

Сільгосппідприємство продало частину міндобрив, які раніше були ним придбані для використання у власній сільгоспдіяльності. Податковий кредит щодо придбаних міндобрив було відображено у спецрежимній декларації з ПДВ. Чи має право сільгосппідприємство перенести ПДВ з вартості реалізованих міндобрив у загальну декларацію з ПДВ?

Операція з реалізації міндобрив не підпадає під дію спецрежиму з ПДВ, а тому має відображатися в загальній декларації з ПДВ. При цьому було б логічно, щоб і податковий кредит з вартості придбання таких добрив також був відображений у загальній декларації, адже в іншому разі всю суму податкового зобов’язання сільгосппідприємству доведеться сплачувати в бюджет.

Перш за все звертаємо увагу, що в редакції пп. 209.15.1 Податкового кодексу (далі – ПК), що діяла до 01.01.16 р., містилася норма про можливість здійснення коригування податкового кредиту в разі зміни напряму використання придбаних товарів (послуг), основних засобів. Ця норма була підставою для здійснення коригування, зокрема, у разі продажу товарів чи основних засобів сільгосппризначення, які були придбані для використання в сільгоспдіяльності та ПДВ із вартості яких було відображено у спецрежимній декларації з ПДВ. Однак з 01.01.16 р. редакцію пп. 209.15.1 ПК було змінено й зазначену норму з неї вилучено.

Водночас у п. 4 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21), зазначено, що рядок 13 декларації з ПДВ призначений для коригування податкового кредиту, пов’язаного з використанням раніше придбаних товарів/послуг, необоротних активів частково для виготовлення сільськогосподарських товарів/послуг, а частково – для виготовлення інших товарів/послуг. Таке коригування проводиться:

  • у разі зміни напряму використання товарів/послуг, необоротних активів;
  • при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спецрежиму оподаткування (до речі, у листі ДФС від 11.02.16 р. № 4698/7/99-99-19-03-02-17 дозволено здійснювати таке коригування не лише при переході на спецрежим, а й при відмові від спецрежиму).

Коригування здійснюється виходячи з:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали