• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інвентаризуємо зерно

10.09.2019 556 0 1

Інвентаризація на сільгосппідприємстві

Інвентаризація зерна має на меті:

  • установити фактичну наявність та якість зерна в усіх місцях його зберігання;
  • установити відповідність фактичної наявності зерна даним бухобліку;
  • у разі виявлення лишків, нестач зерна та/або погіршення його якості визначити причини та винних у цьому осіб.

Єдині принципи організації та вимоги до проведення інвентаризації підприємствами встановлює Положення, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879). Зокрема, у п. 7 розд. ІІ цього Положення сказано, що наявність активів під час інвентаризації встановлюють шляхом їх обов’язкового підрахунку, зважування, обміру. Визначення ваги (обсягу) навалочних матеріалів можна проводити на основі обмірів і технічних розрахунків. От і вся інформація. Однак інвентаризація зерна на сільгосппідприємстві має свої особливості, щодо яких Положення № 879 не дає вичерпної відповіді. Тож за допомогою варто звернутися до галузевих нормативно-правових актів, у яких можна знайти поради щодо проведення інвентаризації.

Деякі організаційні та методичні аспекти інвентаризації зерна викладено в Методрекомендаціях, наведених у додатку до листа Мінагрополітики від 04.12.03 р. № 37-27-12/14023 (далі – Методрекомендації № 14023). Більш детальну інформацію знаходимо в Інструкції про порядок інвентаризації зерна, продуктів його переробки, насіння олійних культур і трав на підприємствах хлібопродуктів, затвердженій наказом Мінзаготівель СРСР від 10.07.81 р. № 202 (далі – Інструкція № 202). Проте від 17.03.17 р. вона вже не чинна (згідно з постановою КМУ від 23.11.16 р. № 1066 «Про визнання деяких актів Української РСР такими, що втратили чинність, та актів Союзу РСР такими, що не застосовуються на території України» (далі – Постанова № 1066).

Оскільки на сьогодні не прийнято альтернативного документа, який би регламентував зазначені питання, уважаємо, що для уточнення та додаткового роз’яснення можна користуватися цією Інструкцією, але лише положеннями, що не суперечать чинному законодавству.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали