Інвентаризуємо зерно
Річна інвентаризація: організація, проведення, відображення результатів і відповідальність
Інвентаризація на сільгосппідприємстві
Інвентаризація зерна має на меті:
- установити фактичну наявність та якість зерна в усіх місцях його зберігання;
- установити відповідність фактичної наявності зерна даним бухобліку;
- у разі виявлення лишків, нестач зерна та/або погіршення його якості визначити причини та винних у цьому осіб.
Єдині принципи організації та вимоги до проведення інвентаризації підприємствами встановлює Положення, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879). Зокрема, у п. 7 розд. ІІ цього Положення сказано, що наявність активів під час інвентаризації встановлюють шляхом їх обов’язкового підрахунку, зважування, обміру. Визначення ваги (обсягу) навалочних матеріалів можна проводити на основі обмірів і технічних розрахунків. От і вся інформація. Однак інвентаризація зерна на сільгосппідприємстві має свої особливості, щодо яких Положення № 879 не дає вичерпної відповіді. Тож за допомогою варто звернутися до галузевих нормативно-правових актів, у яких можна знайти поради щодо проведення інвентаризації.
Деякі організаційні та методичні аспекти інвентаризації зерна викладено в Методрекомендаціях, наведених у додатку до листа Мінагрополітики від 04.12.03 р. № 37-27-12/14023 (далі – Методрекомендації № 14023). Більш детальну інформацію знаходимо в Інструкції про порядок інвентаризації зерна, продуктів його переробки, насіння олійних культур і трав на підприємствах хлібопродуктів, затвердженій наказом Мінзаготівель СРСР від 10.07.81 р. № 202 (далі – Інструкція № 202). Проте від 17.03.17 р. вона вже не чинна (згідно з постановою КМУ від 23.11.16 р. № 1066 «Про визнання деяких актів Української РСР такими, що втратили чинність, та актів Союзу РСР такими, що не застосовуються на території України» (далі – Постанова № 1066).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року