Шановні колеги!
Цього тижня пропонуємо добірку практичних матеріалів за темами, які викликають найбільше запитань: передання пального, облік плодоносного саду, ПДВ у разі експорту, допомога працівникам.
Підприємство передає пальне на відповідальне зберігання: як укласти договір та чи сплачувати акцизний податок? Що робити підприємству, якщо строк дії ліцензії на зберігання пального завершився, а нову ще не отримано? Або якщо не вистачає власних ємностей для зберігання? У таких випадках пальне можна передати на відповідальне зберігання іншому суб’єкту господарювання. У статті ми розповідаємо, як правильно укласти договір відповідального зберігання, щоб уникнути податкових ризиків, та чи може ДПС розцінити таку операцію як реалізацію з відповідним нарахуванням акцизного податку.
Договір зберігання: ситуації із практики. У цьому матеріалі на прикладах із господарської практики проаналізовано типові ситуації, в яких застосовується договір зберігання. Розглянуто позицію законодавства та надано рекомендації, як захистити інтереси підприємства в подібних правовідносинах.
Товари вивозять у режимі експортного забезпечення в декількох періодах: як заповнити декларацію з ПДВ. Як правильно відобразити в декларації з ПДВ операції, якщо товари в режимі експортного забезпечення вивозяться кількома партіями в різні звітні періоди? Ми зібрали роз’яснення ДПС і підготували приклад заповнення декларації (читайте за посиланням).
Фізособа не згодна з розрахунком суми в отриманому податковому повідомленні-рішенні: як діяти? Податкова нарахувала податок на нерухомість або землю, але платник не погоджується з сумою? Як перевірити правильність нарахування та за потреби оскаржити його, читайте в матеріалі.
Вага (маса) вантажу та транспортного засобу в ТТН: як зазначати? Оновлена форма № 1-ТН діє з 03.01.2025. Чи обов’язково зазначати масу вантажу прописом, в яких одиницях наводити вагу, чим відрізняється маса брутто транспортного засобу від загальної ваги? На ці найпоширеніші запитання відповідаємо в консультації.
Облік плодоносного саду: коли визнавати як основний засіб? З цього матеріалу ви дізнаєтеся, коли плодоносний сад слід визнавати об’єктом основних засобів, на що спиратися в бухгалтерському обліку та які нормативи враховувати, ухвалюючи рішення.
Підприємство передає працівникові будівельні матеріали як одноразову допомогу. Як правильно оформити таку операцію в бухгалтерському та податковому обліку? У цій статті пояснюємо детально.
Вирощування баштанних культур: оформлення та облік. Кавуни, дині, гарбузи – сезонна продукція, яка потребує особливого підходу до документування витрат і калькулювання собівартості. У статті розглянемо особливості обліку та документообігу в разі вирощування баштанних культур у відкритому ґрунті.
У наступному випуску Uteka-Агро читайте:
Бажаю вам продуктивного тижня та максимум користі від кожного прочитаного матеріалу!
З повагою
Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук