Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Слово редактора Uteka-Агро від 27.05.2025

27.05.2025

Шановні колеги!

Цього тижня пропонуємо добірку практичних матеріалів за темами, які викликають найбільше запитань: передання пального, облік плодоносного саду, ПДВ у разі експорту, допомога працівникам.

Підприємство передає пальне на відповідальне зберігання: як укласти договір та чи сплачувати акцизний податок? Що робити підприємству, якщо строк дії ліцензії на зберігання пального завершився, а нову ще не отримано? Або якщо не вистачає власних ємностей для зберігання? У таких випадках пальне можна передати на відповідальне зберігання іншому суб’єкту господарювання. У статті ми розповідаємо, як правильно укласти договір відповідального зберігання, щоб уникнути податкових ризиків, та чи може ДПС розцінити таку операцію як реалізацію з відповідним нарахуванням акцизного податку.

Договір зберігання: ситуації із практики. У цьому матеріалі на прикладах із господарської практики проаналізовано типові ситуації, в яких застосовується договір зберігання. Розглянуто позицію законодавства та надано рекомендації, як захистити інтереси підприємства в подібних правовідносинах.

Товари вивозять у режимі експортного забезпечення в декількох періодах: як заповнити декларацію з ПДВ. Як правильно відобразити в декларації з ПДВ операції, якщо товари в режимі експортного забезпечення вивозяться кількома партіями в різні звітні періоди? Ми зібрали роз’яснення ДПС і підготували приклад заповнення декларації (читайте за посиланням).

Фізособа не згодна з розрахунком суми в отриманому податковому повідомленні-рішенні: як діяти? Податкова нарахувала податок на нерухомість або землю, але платник не погоджується з сумою? Як перевірити правильність нарахування та за потреби оскаржити його, читайте в матеріалі.

Вага (маса) вантажу та транспортного засобу в ТТН: як зазначати? Оновлена форма № 1-ТН діє з 03.01.2025. Чи обов’язково зазначати масу вантажу прописом, в яких одиницях наводити вагу, чим відрізняється маса брутто транспортного засобу від загальної ваги? На ці найпоширеніші запитання відповідаємо в консультації.

Облік плодоносного саду: коли визнавати як основний засіб? З цього матеріалу ви дізнаєтеся, коли плодоносний сад слід визнавати об’єктом основних засобів, на що спиратися в бухгалтерському обліку та які нормативи враховувати, ухвалюючи рішення.

Підприємство передає працівникові будівельні матеріали як одноразову допомогу. Як правильно оформити таку операцію в бухгалтерському та податковому обліку? У цій статті пояснюємо детально.

Вирощування баштанних культур: оформлення та облік. Кавуни, дині, гарбузи – сезонна продукція, яка потребує особливого підходу до документування витрат і калькулювання собівартості. У статті розглянемо особливості обліку та документообігу в разі вирощування баштанних культур у відкритому ґрунті.

У наступному випуску Uteka-Агро читайте:

  • як правильно оформити введення в експлуатацію багаторічних насаджень;
  • придбання сільгосппродукції у фізичних осіб: облік і документи;
  • чи можна подати документи до ДПС після завершення податкової перевірки, якщо їх не надали вчасно.

Бажаю вам продуктивного тижня та максимум користі від кожного прочитаного матеріалу!

З повагою

Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
20.05.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 20.05.2025
Вітаю, шановні колеги! Цього разу в центрі уваги нових публікацій Uteka-Агро – статус платника єдиного податку четвертої групи, оподаткування імпорту, нюанси договорів із пенею та оновлення форми повідомлення про прийняття на роботу. Розбираємося разом! Вітаю, шановні колеги! Цього разу в ...
13.05.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 13.05.2025
Дорогі колеги! Ми завжди прагнемо бути для вас надійним джерелом практичної інформації та відповідей на найактуальніші запитання. Цей випуск не став винятком – ми підготували матеріали, які допоможуть вам розібратися з податковими тонкощами, готівковими розрахунками, обліком орендної плати та...
06.05.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 06.05.2025
Дорогі колеги! Весна для аграріїв – це час не тільки для роботи в полі, але й для розв’язання багатьох важливих облікових, податкових і кадрових питань. Саме тому ми підготували для вас максимально прикладну добірку матеріалів – з роз’ясненнями, прикладами та зразками до...
Кращі матеріали