Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Слово редактора Uteka-Агро від 27.05.2025

Шановні колеги!

Цього тижня пропонуємо добірку практичних матеріалів за темами, які викликають найбільше запитань: передання пального, облік плодоносного саду, ПДВ у разі експорту, допомога працівникам.

Підприємство передає пальне на відповідальне зберігання: як укласти договір та чи сплачувати акцизний податок? Що робити підприємству, якщо строк дії ліцензії на зберігання пального завершився, а нову ще не отримано? Або якщо не вистачає власних ємностей для зберігання? У таких випадках пальне можна передати на відповідальне зберігання іншому суб’єкту господарювання. У статті ми розповідаємо, як правильно укласти договір відповідального зберігання, щоб уникнути податкових ризиків, та чи може ДПС розцінити таку операцію як реалізацію з відповідним нарахуванням акцизного податку.

Договір зберігання: ситуації із практики. У цьому матеріалі на прикладах із господарської практики проаналізовано типові ситуації, в яких застосовується договір зберігання. Розглянуто позицію законодавства та надано рекомендації, як захистити інтереси підприємства в подібних правовідносинах.

Товари вивозять у режимі експортного забезпечення в декількох періодах: як заповнити декларацію з ПДВ. Як правильно відобразити в декларації з ПДВ операції, якщо товари в режимі експортного забезпечення вивозяться кількома партіями в різні звітні періоди? Ми зібрали роз’яснення ДПС і підготували приклад заповнення декларації (читайте за посиланням).

Фізособа не згодна з розрахунком суми в отриманому податковому повідомленні-рішенні: як діяти? Податкова нарахувала податок на нерухомість або землю, але платник не погоджується з сумою? Як перевірити правильність нарахування та за потреби оскаржити його, читайте в матеріалі.

Вага (маса) вантажу та транспортного засобу в ТТН: як зазначати? Оновлена форма № 1-ТН діє з 03.01.2025. Чи обов’язково зазначати масу вантажу прописом, в яких одиницях наводити вагу, чим відрізняється маса брутто транспортного засобу від загальної ваги? На ці найпоширеніші запитання відповідаємо в консультації.

Облік плодоносного саду: коли визнавати як основний засіб? З цього матеріалу ви дізнаєтеся, коли плодоносний сад слід визнавати об’єктом основних засобів, на що спиратися в бухгалтерському обліку та які нормативи враховувати, ухвалюючи рішення.

Підприємство передає працівникові будівельні матеріали як одноразову допомогу. Як правильно оформити таку операцію в бухгалтерському та податковому обліку? У цій статті пояснюємо детально.

Вирощування баштанних культур: оформлення та облік. Кавуни, дині, гарбузи – сезонна продукція, яка потребує особливого підходу до документування витрат і калькулювання собівартості. У статті розглянемо особливості обліку та документообігу в разі вирощування баштанних культур у відкритому ґрунті.

У наступному випуску Uteka-Агро читайте:

  • як правильно оформити введення в експлуатацію багаторічних насаджень;
  • придбання сільгосппродукції у фізичних осіб: облік і документи;
  • чи можна подати документи до ДПС після завершення податкової перевірки, якщо їх не надали вчасно.

Бажаю вам продуктивного тижня та максимум користі від кожного прочитаного матеріалу!

З повагою

Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
08.07.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 08.07.2025
Цього тижня в Uteka-Агро ми розглянули актуальні теми для аграріїв та бухгалтерів: оновлення даних у ЄДР, відновлення індексації зарплати, облік витрат на землю, документування збирання врожаю, продаж свердловин і оформлення забою тварин. Також проаналізували низку практичних ситуацій, що часто вини...
01.07.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 01.07.2025
Дорогі читачі! Ми щиро цінуємо вашу довіру та прагнемо, щоб кожна публікація була для вас корисною, зрозумілою й своєчасною. Цього разу ми зібрали для вас добірку актуальних матеріалів, що охоплюють як щоденні бухгалтерські завдання, так і нестандартні ситуації, які виникають у практиці агропідприєм...
24.06.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 24.06.2025
Червень добігає кінця, і вже маємо чимало змін, листів від податківців та практичних ситуацій, які варто розібрати до початку нового звітного періоду. У цьому випуску зібрано все, що стане вам у пригоді вже зараз: розрахунки коригування, частка сільгосппродукції, розподіл ПДВ, претензії до контраген...
Кращі матеріали