Застосування ПСП різнимим категоріями платників податків
13.01.2017 518 0 1
Нормами пп. 169.1.3 та 169.1.4 ПК крім зазначених (загальної і «дитячої») ПСП передбачено також підвищений розмір пільги (150 % та 200 %), яким можуть скористатися платники податків. До них належать, наприклад, одинокі батьки з дітьми, батьки, які утримують дитину-інваліда, чорнобильці та інші. Такі платники податків зазначають про це право в заяві про застосування пільги та надають відповідні підтвердні документи.
Якщо державний службовець має право на підвищений розмір ПСП, то він повинен подати заяву, у якій зазначається, якою саме пільгою він бажає користуватися, та додати до заяви підтвердні документи.
Відповідно до пп. 169.3.3 та 169.3.4 ПК ПСП застосовується до втрати підстав для її застосування або звільнення з місця роботи з урахуванням останнього місячного податкового періоду.
Інвалід ІІ групи працює на підприємстві з кінця 2015 року. Заяву про застосування податкової соціальної пільги подав у січні 2017 року. Чи повинне підприємство повернути зайво утриманий податок (за період, що передує поданню заяви)?
Платник податку, який є інвалідом I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, пільгу яким визначено пп. «б» пп. 169.1.4 ПК (учасники бойових дій), має право на ПСП у розмірі, що дорівнює 150 % суми загальної пільги, при дотриманні вимог абзацу першого пп. 169.4.1 ПК.
У разі перевищення місячною заробітною платою ГРД питання щодо надання ПСП не розглядається незалежно від категорії платника податку.
ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати із дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.
До доходу, нарахованого до моменту отримання такої заяви, пільга не застосовується.
Для застосування ПСП з підстав, передбачених у запитанні, платник податку, який є інвалідом ІІ групи, крім заяви про застосування пільги повинен подати роботодавцю копію пенсійного посвідчення або довідку медико-соціальної експертизи (пп. 5 п. 5 Порядку № 1227).
При цьому відповідно до п. 3 Порядку № 1227 періодичність подання підтвердних документів щодо отримання пільги для платника податку у такому разі відповідає встановленим МОЗ строкам їх перегляду.
Законодавчі норми надання ПСП та приклади розрахунків в різних ситуаціях
Коментарі до матеріалу