Особливості договорів оренди нерухомості, землі та транспорту
07.12.2017 1549 0 3
У Цивільному кодексі (далі – ЦК) названо декілька видів договору оренди, при цьому єдиного критерію для їх розділення не встановлено. Наприклад, виходячи з об'єкта оренди виділяють договори оренди земельних ділянок, будівель та інших капітальних споруд, транспортних засобів. А зважаючи на особливий характер відносин між сторонами також виділяють договір прокату і лізингу. У цій статті ми поговоримо про особливості договору оренди залежно від об'єкта оренди.
Форма договору
Договір оренди будівель і споруд (далі – договір нерухомості) укладається в письмовій формі. Якщо строк оренди становить не більше 3 років, договір можна не посвідчувати нотаріально.
Але якщо договір оренди нерухомості укладається на строк більше трьох років, тоді його необхідно посвідчити нотаріально (ст. 793 ЦК), а право оренди – зареєструвати у держреєстратора (ст. 794 ЦК).
Нюанси
Укласти договір оренди нерухомості більше ніж на 3 роки можна тільки в тому випадку, якщо право власності орендодавця на будівлю (споруду) зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (з 1 січня 2013 року) або в Єдиному реєстрі прав власності на нерухоме майно (до 1 січня 2013 року). Це правило закріплене в ч. 4 ст. 3 Закону від 01.07.04 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон № 1952).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року