Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коригування фінрезультату на суму роялті

03.08.2018 866 0 2

Уся інформація у статті стосується платників податку на прибуток, які застосовують коригування на різниці, передбачені розд. III Податкового кодексу (далі – ПК). Такі платники зобов'язані збільшувати фінрезультат до оподаткування у випадку, якщо вони нараховують і виплачують роялті (пп. 140.5.6, 140.5.7 ПК):

  • трьом категоріям резидентів України (яким саме – скажемо нижче);
  • нерезидентам.

Сума коригування відображається в рядку 3.1.8 додатка РІ до декларації з податку на прибуток (далі – декларація). Чинна форма декларації затверджена наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897.

Нагадаємо, що для цілей бухобліку роялті вважається будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права користування будь-яким авторським і суміжним правом на літературні твори, витвори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми (далі – КП), інші записи на носіях інформації, відеоабо аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіоабо телевізійного мовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари і послуги або торговою маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау) (п. 4 П(С)БО 15).

При цьому витрати на виплату роялті обліковуються за правилами п. 7 П(С)БО 16, а саме визнаються витратами:

  • або в періоді визнання доходу, для отримання якого вони були здійснені (одночасно з визнанням цього доходу). У такому разі нараховані роялті «чекають» на рахунках 23 «Виробництво», 91 «Загальновиробничі витрати»;
  • або в тому періоді, у якому вони були здійснені, – якщо їх неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду. У такому разі нараховані роялті відображаються на рахунках 92–94 залежно від напряму використання об'єкта інтелектуальної власності (далі – об'єкти ІВ).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали