• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Співробітники відправляються на віддалену роботу: які документи оформити

24.04.2020 69 0 0

Баланс-Агро № 15 від 30 березня 2020 року

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яких правил має дотримуватися роботодавець для переведення співробітників на віддалений режим роботи на період карантину.

Що можна зробити на практиці: правильно оформити кадрові документи про переведення співробітників на віддалений режим роботи.

Щоб убезпечити своїх співробітників в умовах запровадженого в країні карантину, багато роботодавців переводять їх або замислюються про їх переведення на дистанційний (віддалений) режим роботи. Природно, зробити це можна, тільки якщо працівники можуть виконувати свої трудові обов'язки в домашніх умовах та їх присутність в офісі не обов'язкова. Якщо ж ідеться про вантажників, водіїв, слюсарів та ін., то відправити їх на віддаленку не вийде. Таким категоріям працівників можна встановити простій або надати відпустку – щорічну, без збереження зарплати тощо (докладніше читайте «Відпустка за свій рахунок на період карантину: як правильно оформити»).

На жаль, це поняття в законодавстві до цих пір не прописане. Є поняття «надомна робота», яке найбільш наближене до суті віддаленої (дистанційної) роботи. Робота надомників регулюється КЗпП і Положенням про умови праці надомників, затвердженим постановою Державного комітету СРСР із праці та соціальних питань і Секретаріату ВЦРПС від 29.09.81 р. № 275/17-99 (далі – Положення № 275). Завважимо, що на сьогодні Положення № 275 діє в частині, що не суперечить Конституції та законам України.

Повна версія доступна тільки передплатникам