Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спецпроєкт «Проблемні взаєморозрахунки під час воєнного стану»

06.06.2022 3348 0 1

1 из 1

У зв’язку з агресією російської федерації проти України розрахунки з багатьма контрагентами за операціями, розпочатими і незавершеними до 24 лютого 2022 року, виявилися проблемними. Одні суб'єкти господарювання (далі – СГ) призупинили свою діяльність, оскільки опинилися в зоні активних бойових дій та/або на окупованій території, втратили персонал і засоби виробництва, в інших – скрутне фінансове становище через зміни потреб ринку. Крім того, відносини з СГ, що мають резидентство Росії та Білорусі, взагалі стали нелегітимними.

У спецпроєкті ми висвітлили правові та облікові аспекти проблемних взаєморозрахунків із контрагентами, а саме:

  • порядок оформлення зміни умов договірних відносин із боржниками;
  • особливості співпраці з контрагентами на окупованих територіях;
  • облік операцій у сторін договору про відступлення права вимоги та переведення боргу;
  • відображення в обліку неврегульованих заборгованостей (створення резерву сумнівних боргів, методи його розрахунку, списання безнадійних боргів);
  • нюанси взаєморозрахунків у ЗЕД у воєнний час (строки розрахунків, можливість проведення взаємозаліків, укладення договорів про відступлення права вимоги та переведення боргу);
  • особливості оформлення розрахунків із проблемними контрагентами та відображення в обліку таких розрахунків на прикладах ситуацій із практики.

Пам’ятайте, що збереження психологічної стабільності та посильний вклад кожного у відродження економічного потенціалу країни під час війни з кожним днем наближає нашу перемогу. Слава Україні!

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Cпецпроєкти»

Спецпроєкт - це відібрана інформація по окремій темі. Освітлена з декількох сторін: бухгалтер, директор, юрист і представники держ. влади. Теми спецпроекту підбираються виходячи з ваших питань на консультаційну лінію.

2700 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали