Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спецпроєкт «Інвентаризація: проведення, документування та облік результатів»

02.11.2023 534 0 1

1 из 1

Інвентаризація – це зіставлення факту з обліковими даними. Метою її проведення є відображення правдивої, реальної картини у фінансовій звітності. Адже користувачі фінзвітності мають володіти достовірною інформацією для прийняття грамотних рішень. Погодьтеся, прийняті на основі фіктивних даних управлінські рішення можуть виявитися хибними або необґрунтованими.

Окрім того, інвентаризація – це ще і внутрішній контроль. Адже виявлені нестачі й надлишки найчастіше пов’язані не тільки з банальними помилками через неуважність. Вони можуть свідчити про розкрадання та псування майна, порушення технології виробництва, нереальні норми списання ТМЦ, махінації із цінностями та документами, шахрайство. Тому так важливо провести інвентаризацію не «на папері», а реально.

У спецпроекті «Інвентаризація: проведення, документування та облік результатів» ми розглянули, яким чином слід організувати інвентаризацію, хто та коли її має проводити, а також як документально оформити її результати та відобразити їх в обліку.

Із матеріалів ви, зокрема, дізнаєтеся:

  • у які строки проводяться різні види інвентаризації;
  • які вимоги до складу інвентаризаційної комісії та чи може до неї входити лише одна особа;
  • яку відповідальність передбачено та які інші наслідки загрожують за непроведення інвентаризації;
  • які особливості інвентаризації у період воєнного стану;
  • як документально оформити результати інвентаризації у розрізі об’єктів: основні засоби, нематеріальні активи, запаси, зобов’язання тощо (інвентаризаційні описи та акти інвентаризації, звіряльні відомості, протокол), з наведенням зразків;
  • як відобразити результати інвентаризації у бухобліку та якими є податкові наслідки.

Ви отримаєте усю необхідну інформацію, щоб правильно провести інвентаризацію на вашому підприємстві та облікувати її результати.

Спецпроєкт буде корисним керівникам, фінансовим директорам, бухгалтерам підприємств та аудиторам.

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Кращі матеріали