Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Закон про режим «без паперів»: прийнято ВРУ

16.07.2021 229 0 0

Команда Мінцифри працює над тим, щоб українці та держапарат спілкувалися однією мовою — комфорту, зручності та якісного сервісу. Сьогодні був зроблений ще один великий крок до цієї мети. Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект № 5495 про режим «без паперів» у цілому. За — 238 депутатів.

«Режим «без паперів» допоможе значно прискорити процес цифровізації України. Якщо раніше ми могли оцифрувати до 15 послуг за пів року, то тепер їх кількість збільшиться до декількох десятків. Ми створимо цифрову державу, в центрі якої — людина», — заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Мінцифри працює зараз у чотирьох основних напрямах:

Цифрове законодавство — порядок надання кожної послуги чітко регламентовано законами, постановами Кабінету Міністрів України або наказами профільних міністерств. Щоб спростити або перевести будь-який сервіс онлайн, необхідно внести кардинальні зміни в усі ці документи. Перші законопроекти вже розробили. Серед них: про електронні публічні послуги, про державні реєстри, про хмарні сервіси в держсекторі та законопроект про зміну місця реєстрації онлайн.

Цифрові документи — цифровий паспорт у застосунку Дія вже став офіційним нарівні з фізичним. Із 23 серпня його прийматимуть в усіх установах України: від приватних до державних. Зараз у Дії доступні вже 9 документів. Ціль Мінцифри — оцифрувати всі важливі для українців документи. Згодом єдиним документом, який потрібно отримувати офлайн, буде паспорт.

Електронний документообіг — для цифрових документів потрібна надійна система електронного документообігу. Для того, щоб все працювало швидко та зручно, вона має відповідати ЕС ASIC та єдиному стандарту для бізнесу та влади. Підписати заяву на навчання дитини в школі або на відпустку, укласти договір між бізнес-партнерами — усе можна буде зробити на одному порталі за допомогою Дія.Підпису.

Е-послуги для всіх життєвих ситуацій — на порталі Дія доступні вже понад 70 онлайн-послуг для українців. Серед яких найшвидші у світі: реєстрація бізнесу, комплексна послуга єМалятко для батьків новонароджених, оформлення допомоги з безробіття тощо.

До 2024 року Мінцифри планує оцифрувати 100% послуг.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали