Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За порушення маскового режиму будуть штрафувати

23.11.2020 136 0 1

У газеті «Голос України» опубліковано Закон № 1000-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19)», прийнятий Верховною Радою 6 листопада 2020 року.

Законом стаття 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено частиною другою, яка передбачає адміністративну відповідальність за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок.

Відповідно до Закону, перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 255 грн).

Такі штрафи не будуть застосовуватися до неповнолітніх і до тих, хто не носить маску на вулиці.

Законом також внесено зміни до статті 219, 221, 222, 236, 255 Кодексу з метою реалізації повноважень виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад з розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 443 Кодексу, та реалізації повноважень органів національної поліції, органів державної санітарно-епідеміологічної служби щодо складання протоколів і розгляду справ про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 443 Кодексу.

Тобто, застосування такого штрафу буде швидким: його буде накладати поліцейський або представник Госпродпотребслужби відразу ж на місці.

Зауважимо, що люди, яким випишуть штраф, зможуть його оскаржити в суді.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування. 

www.golos.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали