Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За порушення вимог валютного законодавства штрафуватимуть: пропозиції ДФС

22.07.2019 330 0 0

ДФС України на офіційному сайті оприлюднила проект постанови Кабміну «Про затвердження Порядку застосування контролюючими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства».

Проект постанови розроблено відповідно до абзаців першого та третього частини першої ст. 15 Закону України від 21.06.2018 р. № 2473-VІІ «Про валюту і валютні операції» (далі - Закон) з метою визначення порядку щодо застосування  контролюючими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства.

Проектом постанови передбачається затвердити Порядок застосування контролюючими органами заходів впливу у вигляді штрафних санкцій до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства; визначити розмір штрафних санкцій.

Так, контролюючі органи здійснюватимуть валютний нагляд за юрособами (крім уповноважених установ) шляхом проведення документальних перевірок у порядку, визначеному ПКУ та нормативно-правовими актами, що регламентують проведення таких перевірок, та застосовуватимуть до них у разі виявлення порушень валютного законодавства заходи впливу, адекватні цим порушенням.

Контролюючі органи матимуть право застосовувати до юридичних осіб (крім уповноважених установ) штрафні санкції за кожний вид порушення вимог валютного законодавства, а саме за порушення вимог: 

  • ст. 5 Закону з питань порядку проведення розрахунків за валютними операціями на території України;
  • ст. 6 Закону з питань порядку торгівлі валютними цінностями;
  • ст. 7 Закону з питань порядку проведення транскордонного переказу валютних цінностей;
  • ст. 8 Закону з питань порядку транскордонного переміщення валютних цінностей;
  • ст. 12 Закону з питань порядку здійснення валютних операцій в умовах запроваджених заходів захисту (крім порушення встановлених граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів).

Контролюючі органи за допущення вищезазначених порушень застосовуватимуть до юросіб (крім уповноважених установ) штрафні санкції у розмірі 25 % суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства, перерахованої у валюту України за офіційним курсом НБУ на день здійснення такої операції, за кожен випадок порушення (за повторні дії протягом року - у розмірі 50 %  суми операції).  

Штрафні санкції не застосовуватимуться, якщо сума операції, проведеної з порушенням валютного законодавства, перерахованої у валюту України за офіційним курсом НБУ на день здійснення такої операції, буде меншою за розмір, установлений для фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу (наразі - 150 000 грн), та якщо проведення таких операцій не спричинило зменшення об’єкта оподаткування у періоді, в якому допущено порушення статей 5 - 8, 12 Закону.

Суми штрафних санкцій спрямовуються до державного бюджету.

http://sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали