Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Набув чинності Порядок проведення перевірки інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юрособи

08.11.2023 146 0 0

6 листопада 2023 року набув чинності Порядок проведення перевірки інформації, наданої юридичною особою у поясненні та документах для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності юридичної особи

Цей Порядок визначає процедуру проведення перевірки інформації держреєстратором юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань.

Держреєстратор розпочинає перевірку інформації про КБВ та/або структуру власності протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідних документів від юрособи.

Держреєстратор має право вимагати від фізичних та юридичних осіб надання інформації (у т. ч. пояснень), необхідної для встановлення КБВ, надання копій документів, вимагати доступу до приміщень юрособи, проведення огляду речей та документів за місцезнаходженням юрособи.

Вимога держреєстратора до юридичної або фізичної особи про надання додаткових пояснень та/або інформації (документів) надсилається в один з таких способів:

 • через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади;
 • на адресу електронної пошти, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі;
 • рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення за місцезнаходженням (місцем проживання), зазначеним в Єдиному державному реєстрі.

Юрособа зобов’язана всебічно сприяти держреєстратору у встановленні достовірних даних про КБВ та/або структуру власності під час проведення перевірки, зокрема:

 • надавати запитувану інформацію та/або документи протягом 7 робочих днів з дня отримання вимоги;
 • забезпечити держреєстратору доступ до приміщень юрособи, проведення ним огляду речей та документів.

За результатами проведеної перевірки інформації про КБВ та/або структуру власності держреєстратор формує лист-повідомлення, в якому зазначаються:

 • перевірені відомості;
 • використані джерела;
 • встановлені факти та інші результати перевірки.

До листа-повідомлення додаються матеріали на підтвердження встановлених фактів, а також пояснення та документи, надані юрособою.

Лист-повідомлення разом з доданими до нього матеріалами не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки надсилається до Міністерства юстиції України.

Мін’юст не пізніше двох робочих днів з дня отримання від держреєстратора листа-повідомлення надсилає суб’єкту держреєстрації, з яким перебуває у трудових відносинах такий держреєстратор, лист з однією із таких вказівок:

 • виключити з Єдиного державного реєстру відмітку про можливу недостовірність інформації про КБВ та/або структуру власності юрособи;
 • внести зміни до Єдиного державного реєстру про КБВ та/або структуру власності юрособи та виключити з реєстру відмітку про можливу недостовірність інформації;
 • виключити з Єдиного державного реєстру інформацію про КБВ та/або структуру власності юрособи та відмітку про можливу недостовірність інформації.

Наказ офіційно опубліковано 6 листопада 2023 року в «Офіційному віснику України» № 88, ст. 5162. З повним текстом наказу Мін’юсту від 14.09.2023 № 3265/5 можна ознайомитись за посиланням: https://minjust.gov.ua/n/22700

Мін’юст

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали