• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ВР прийняла антирейдерський законопроект Мін’юсту

ред. Uteka.ua

10.10.2016 156 0 0

6 жовтня Верховна Рада України прийняла  законопроект № 5067.

Мін’юст у тісній співпраці з бізнес середовищем розробив законопроект № 5067, що унеможливлює використання  левової частки рейдерських схем.
 Було ініційовано 15 ключових превентивних нововведень, що покликані ліквідувати більшість випадків застосування злочинних алгоритмів.Законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальність як заявника, так і реєстратора та зацікавлену у вчиненні незаконної реєстраційної дії особу. Максимальний термін ув’язнення до 8 років з конфіскацією майна.
Зобов’язує реєстраторів та нотаріусів використовувати виключно захищений носій особистих ключів – надійний засіб електронного цифрового підпису, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби.


Відповідно до нового Закону, реєстратор при отриманні пакету документів для проведення реєстраційної дії, зобов’язаний повідомити про це власника майна, щодо якого буде вчинена реєстраційна дія.

У випадку, якщо власник вважає проведення цієї реєстраційної дії рейдерським захопленням, він може подати заяву про заборону вчинення такої дії. Паралельно власник зобов’язаний звернутися до суду для накладання судової заборони.


Відтепер приватна власність в Україні захищена правовою та справедливою державою на законодавчому рівні. Наступний важливий етап – завершення судової реформи та ефективна робота правоохоронних органів.

Джерело: https://minjust.gov.ua/ua/news/48663

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали