Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Питання участі акціонерів в управлінні АТ буде врегульовано

Редакція

13.09.2016 138 0 0

У парламенті зареєстрований законопроект № 5043 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання участі акціонерів в управлінні акціонерним товариством».

Його метою є визначити процедуру питання участі в управлінні АТ тих осіб, які до 12 жовтня 2014 рокe не скористалися своїм правом на переклад їхніх акцій на рахунки в цінних паперах у депозитарній системі (так званих сплячих акціонерів).

Пропонується законодавчо врегулювати проблему «сплячих» акціонерів. Адже АТ несуть невиправдані витрати на оплату послуг депозитарних установ по обслуговуванню рахунків в цінних паперах таких акціонерів.

Планується внести зміни до законів «Про акціонерні товариства» та «Про депозитарну систему України», зокрема визначити особливості відновлення власником (його спадкоємцем або правонаступником) обліку прав на ЦП і прав за такими паперами (які були обмежені відповідно до п.10 розд.VI закону «Про депозитарну систему України»).

Також передбачений механізм визнання ЦБ, зафіксованих на окремому обліку в Центральному депозитарії, викуплених емітентом, якщо власник (спадкоємець або правонаступник) протягом року не скористався запропонованою процедурою. Встановлюються порядок виплати емітентом власнику ЦП (спадкоємцю, правонаступника), які вважаються викупленими, і особливості процедур відновлення прав по ЦБ, за якими існує обмеження (обтяження) їх звернення.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали