• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Верховний Суд зробив висновок про дотримання банками прав споживачів фінпослуг

ред. Uteka.ua

07.06.2016 218 0 0

Як відомо, Національний банк України час від часу приймає постанови, якими можливість вкладників повернути свої гроші в повному обсязі обмежується.

Такі постанови дозволяли банкам, фактично порушуючи чинне законодавство і умови укладених з вкладниками договорів, зберігати необхідні для виплати кошти.

Але не так давно, 11 травня 2016 року, Верховний Суд України прийняв постанову по справі № 6-37цс16, суть якої зводиться до того, що якщо банк зобов'язався після закінчення певного терміну повернути вкладнику обумовлену суму з відсотками, то він зобов'язаний це зробити в будь-якому випадку, навіть незважаючи на обмежувальні постанови Нацбанку.

Якщо ж банк відмовився розрахуватися з людиною або виплатив йому не всю суму, то він зобов'язаний сплатити чималу пеню - не тільки 3% річних на всю невиплачену суму сукупно, як вигідно банкам, але ще і 3% за кожен день несплати за відсутності обмежень НБУ.

Що важливо, ВСУ у своїй правовій позиції чітко вказав, що до подібних правовідносин застосовується Закон «Про захист прав споживачів».

Як відзначають експерти, не виключено, що після такого рішення кількість позовів про повернення вкладів у повному обсязі значно зросте, і вигравати такі справи буде набагато простіше.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали