Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Верховна Рада осучаснила закон про страхування

19.11.2021 146 0 0

Верховна Рада схвалила нову редакцію закону «Про страхування». У законі прописані загальні правові основи діяльності зі страхування і повноваження Національного банку з нагляду за страховими компаніями.

Проект закону №5315 підтримали 235 депутатів.

Закон установлює диференційований підхід до мінімального розміру статутного капіталу страховиків: 32 млн грн для страховиків non-life та 48 млн грн - для компаній зі страхування життя, страховиків із ліцензією на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та на здійснення діяльності з перестрахування.

Нові вимоги до капіталу запроваджуватимуться поетапно. Впродовж перших трьох років після введення в дію нового закону всі страховики повинні будуть відповідати вимогам платоспроможності за спрощеним підходом.

Страховики повинні мати прозорі структури власності, розкривати інформацію про всіх власників істотної участі та ключових учасників компанії. Засновники та власники зобов’язані мати бездоганну ділову репутацію, а також задовільний фінансовий і майновий стан. НБУ здійснюватиме обов’язкове погодження власників істотної участі.

Під час реєстрації страхові компанії повинні будуть надавати плани діяльності на три роки.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали