Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

В Україні хочуть змінити оподаткування IT-компаній: підписано новий указ

07.09.2020 84 0 0

Уряд розробить законопроекти для розвитку IT-індустрії в Україні

Президент поставив завдання уряду розробити та винести на розгляд Верховної Ради законопроекти, спрямовані на розвиток IT-індустрії в Україні.

Відповідний указ № 371/2020 гарант підписав 3 вересня і опублікований на сайті президента.

Згідно з документом, Кабінет міністрів спільно з представниками держорганів, бізнес-асоціацій, незалежних експертів і нардепів повинен в тримісячний термін розробити і винести на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на розвиток вітчизняної IT-галузі.

Указом президента уряд в тримісячний термін має розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо:

  • спрощення оподаткування;
  • лібералізації трудових відносин;
  • посилення захисту від неправомірного втручання в роботу IT-компаній.

Зокрема, на законодавчому рівні повинні бути визначені тимчасові особливості оподаткування заробітних плат IT-фахівців, які перебувають у трудових відносинах з IT-компаніями, для встановлення ефективного рівня податкового навантаження та сприяння детінізації сфери оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних IT-компаній на зовнішньому ринку .

Ці законопроекти стануть основою для запуску «Дія.Сіті», а названі переваги будуть доступні для резидентів цифровий бізнес-країни.

Крім того, згідно з указом, уряд повинен забезпечити удосконалення процедур отримання IT-фахівцями, які є іноземцями або особами без громадянства та іммігрують в Україну, дозволу на імміграцію і отримання роботодавцем (IT-компанією) дозволу на роботу іноземців та осіб без громадянства.

Указ набирає чинності з дня його опублікування - 3 вересня.

www.president.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали