Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

В Україні припинила діяти формула «Роттердам+»

02.07.2019 330 0 0

Дію формули «Роттердам+» припинено з 1 липня 2019 року в зв’язку з переходом до нового ринку електроенергії.

У серпні 2018 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, скасувала формулу ціноутворення на електрику «Роттердам+».

Згідно з документом, з початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили чинність, низка нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики.

У переліку документів, які скасували, постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії», більше відома під назвою «Роттердам+».

Дане рішення НКРЕКП пояснює необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення своєчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.

Довідково:

  • З 2016 року вартість електроенергії, що виробляється ТЕС України, регулюється за формулою «Роттердам+».
  • Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, які спалюють газову групу вугілля.
  • Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Рината Ахметова і державне «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.

https://news.finance.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали