Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У Мін'юсті озвучили 6 головних змін в сфері реєстрації

Редакція

02.09.2016 179 0 0

1 вересня 2016 року в Міністерстві юстиції України відбулося фінальне обговорення положень законопроекту про внесення змін до профільного законодавства в сфері реєстрації бізнесу і нерухомості.

Про основні зміни, які чекають бізнес і громадян, на своїй сторінці в Фейсбуці розповів заступник міністра юстиції Павло Мороз:

1. Посилення кримінальної відповідальності як заявника, так і реєстратора і зацікавленого в скоєнні незаконного реєстраційної дії особи. Адміністративна відповідальність теж стане жорсткішою.

2. Електронний цифровий підпис буде надаватися виключно за особистої присутності підписантів, зокрема посадових осіб підприємств. Таким чином в міністерстві планують попередити випадки, коли сторонні особи отримували ЕЦП без відома директорів і головних бухгалтерів і надалі використовували для позбавлення бізнесу накопиченого податкового кредиту, відшкодування ПДВ та несанкціонованого перерахування грошових коштів.

3. Ускладниться процедура відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості та припиниться існування паралельно двох розділів в Реєстрі.

4. Підписи голови, секретаря або учасників зборів на протоколі і на установчих документах при внесенні змін будуть завірятися нотаріально.

5. Строк подання скарги до Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації триватиме з 30 до 60 днів. На думку П.Мороза, це важливо, адже були випадки, коли заявник звертався до Комісії зі скаргою, яка була складена з порушенням вимог і не встигав виправити формальні помилки і подати відредаговану скаргу до Комісії у визначений законом термін.

6. Нотаріусам нададуть доступ до реєстру актів цивільного стану громадян в режимі «read only».

Джерело: https://www.facebook.com/pmoroz/posts...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали