• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У липні запроваджуються нові правила для оренди землі

21.02.2020 1376 0 0

16 січня набув чинності Закон № 340 - IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству».

Однак деякі положення Закону, зокрема щодо продовження договору оренди землі, вступають в чинності 15 липня 2020 року.

Як роз'яснює Мін'юст у листі від 21.01.2020 р № 650/8.4.1/32-20, Законом розмежовується два правових механізму в цих відносинах, а саме пролонгація договорів оренди землі та переважне право на укладення нового договору оренди землі орендарем.

Для цих цілей договори оренди землі поділяються на:

  • термінові (які припиняють дію з закінченням терміну, на який було укладено);
  • термінові з пролонгацією (які не припиняють дію з закінченням терміну, за умови наявності відомостей про пролонгацію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).

Змінилися відносини державної реєстрації права оренди на земельну ділянку. Обов'язковими атрибутами відомостей про право оренди буде дата укладення договору, термін дії договору і ознака його пролонгації або НЕ пролонгації.

Відзначимо, що дата закінчення дії договору оренди обчислюється від дати його укладення, а право оренди виникає з моменту державної реєстрації.

Зазначені положення поширюються також і на договори про встановлення земельного сервітуту, договори про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови.

При цьому ці правила про поновлення договорів оренди землі поширюються на договори, укладені або змінені після набрання чинності Законом № 340-IX. Тобто після 15 липня 2020 року.

Умова щодо поновлення договору не може встановлюватися в договорі оренди землі, сервітуту та про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови щодо земельних ділянок державної та комунальної власності, крім випадків, якщо на таких земельних ділянках розташовані будівлі або споруди, які знаходяться у власності користувача або набувача права користування земельною ділянкою.

rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали