Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Збільшено ліміт для закордонних інвестицій фізосіб і розміщення ними коштів на іноземних рахунках

19.12.2019 199 0 0

Зміни-2020: будь на хвилі!


У межах валютної лібералізації Національний банк удвічі збільшив е-ліміт для деяких валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів, зокрема для здійснення інвестицій за кордон чи розміщення на іноземних рахунках, - до 100 тис. євро на рік. Цей крок передбачений дорожньою картою валютної лібералізації і є логічним з огляду на подальше поліпшення макроекономічної ситуації в Україні. 

За оцінками Національного банку, чергове валютне послаблення не матиме суттєвого впливу на валютний ринок. З 7 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи перерахували за кордон у межах таких лімітів понад 85 млн євро. Ця сума в кілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

Скористатися підвищеним е-лімітом українці зможуть вже у поточному році. Ті громадяни, які вже перерахували 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть перерахувати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року.

Відповідно до Дорожньої карти валютної лібералізації остаточне скасування е-ліміту для фізичних осіб стане можливим не раніше ухвалення та імплементації пакета законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

Підвищення е-ліміту для фізичних осіб затверджено Постановою Правління Національного банку від 12.12.2019 р. № 149 «Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті». Зміни наберуть чинності 18 грудня 2019 року.

www.bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали