• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Затверджено Вимоги до призначених органів з сертифікації

Редакція

28.04.2016 142 0 0

Мінекономрозвитку прийняло наказ від 28.03.16 р. № 518 "Про затвердження Вимог до призначених органів з сертифікації в державній системі сертифікації".

Призначеним органом з сертифікації в державній системі сертифікації (далі - призначений орган) може бути юрособа - резидент незалежно від форми власності.

Призначений орган повинен бути третьою стороною (особою, яка є незалежною від особи, що надає продукцію для проведення сертифікації, та від особи, яка заінтересована в продукції як споживач або користувач).

Призначений орган повинен бути акредитованим національним органом України з акредитації.

Призначений орган у будь-який час і для кожної схеми (моделі) сертифікації та кожного виду чи категорії продукції повинен мати:

- кваліфікований персонал для виконання робіт з сертифікації, у тому числі штатних та/або залучених аудиторів, атестованих у встановленому порядку відповідно до сфери призначення;

- опис процедур, згідно з якими проводиться сертифікація (у разі відсутності правил обов'язкової сертифікації, установлених нормативно-правовими актами), що забезпечують їхню прозорість і відтворюваність. Призначений орган повинен застосовувати відповідні нормативно-правові акти, правила, методики, настанови та процедури тощо, що дають можливість розрізняти види робіт, які він виконує як призначений орган, та іншу діяльність;

- процедури для проведення сертифікації з належним урахуванням величини суб'єкта господарювання, що замовляє роботи з сертифікації, галузі, в якій він діє, його структури, ступеня складності технології виробництва відповідної продукції та масового чи серійного характеру виробничого процесу;

- необхідні засоби для виконання в належний спосіб технічних і адміністративних робіт з сертифікації.

Призначений орган повинен мати досвід виконання робіт з сертифікації не менше 3 років.

Призначений орган повинен укласти договір про страхування або мати наявні кошти в розмірі, достатньому для відшкодування в установленому законодавством порядку фізичним чи юридичним особам збитків, заподіяних унаслідок провадження ним діяльності як призначеного органу.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали