• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Затверджено порядок здійснення контролю щодо державної мови

19.09.2019 627 0 0

За спливом 6 місяців із дня призначення Уповноваженого із захисту державної мови (далі – Уповноважений) набуде чинності Порядок здійснення Уповноваженим із захисту державної мови контролю за застосуванням державної мови органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування (далі – Порядок).

Порядок передбачає, що такий контроль здійснюватиметься з метою перевірки стану дотримання вимог застосування державної мови суб’єктом контролю, його керівником та працівниками, а також для запобігання, виявлення та вжиття заходів до усунення виявлених порушень законодавства.

Нагадаємо: ідеться про реалізацію норм Закону від 25.04.19 р. № 2704-VІІІ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон № 2704). Отже, згідно з Порядком контроль може бути під час виїзної перевірки (тобто за місцем розташування суб’єкта контролю) або ж під час безвиїзної перевірки у приміщенні секретаріату Уповноваженого.

Передбачено такі підстави контролю:

  • за рішенням Уповноваженого (ідеться про роботу зі скаргою, що надійшла до цієї особи), коли згідно із ст. 55 Закону № 2704 має провадитись мовна експертиза, контроль за застосуванням мови чи загалом скарга може залишитися без розгляду;
  • за власною ініціативою Уповноваженого, підставами для чого слугуватимуть безпосереднє виявлення ознак порушення вимог Закону № 2704 чи наявність інформації про порушення вимог щодо застосування цього Закону.

Звертаємо увагу: для здійснення виїзної перевірки Уповноважений чи його представник, окрім рішення щодо контролю, мають пред’явити своє службове посвідчення.

За результатом контролю складається акт, а якщо виявлено порушення органом влади щодо обов’язкового застосування державної мови – ще й протокол.

Постанова КМУ від 21.08.19 р. № 817 набуде чинності через 6 місяців із дня призначення Уповноваженого (згідно із п. 1 розд. IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2704) («Урядовий кур’єр» від 30.08.19 р. № 165).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали