Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено перелік посад працівників, зайнятих у ліквідації епідемії

21.09.2020 373 0 1

Для того щоб керівникам установ та закладів було простіше орієнтуватися, зокрема, встановлюючи доплати працівникам за здійснення антиковідних робіт, МОЗ затвердило Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті в ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – Перелік).

Перелік містить такі категорії посад:

  • керівники закладів охорони здоров’я (далі – ЗОЗ), зокрема директор, головний лікар, головна медична сестра тощо;
  • керівники структурних підрозділів ЗОЗ;
  • лікарі-спеціалісти (практично всіх спеціальностей – алергологи, анестезіологи, ендоскопісти, наркологи, терапевти тощо);
  • фахівці (акушерка, рентгенлаборант, сестра медична, фельдшер, парамедик тощо);
  • технічні працівники (реєстратор медичний, сестра-господиня);
  • робітники ЗОЗ (прибиральник, дезінфектор, молодша медична сестра, водій тощо).

Крім того, до Переліку ввійшли й інші працівники ЗОЗ, а також інших закладів, установ, організацій, які відповідно до своїх посадових обов’язків (або за окремим дорученням) брали участь у ліквідації ковідної епідемії, лікуванні пацієнтів із випадками COVID-19, розслідуваннях гострих професійних захворювань на COVID-19 та мали контакт із підтвердженим випадком згаданого захворювання або з інфікованим біологічним матеріалом.

Наприклад, якщо лікар чи інший працівник установи залучався до роботи в комісії з установлення зв’язку встановленої медичному працівникові інвалідності із захворюванням на COVID-19, особливо в разі контакту з таким медпрацівником, він також є таким, що безпосередньо зайнятий у ліквідації епідемії.

Також у п. 8 Переліку зазначено, що до нього входять фізособи-підприємці, які провадять господарську діяльність із медичної практики та безпосередньо зайняті в ліквідації епідемії, лікуванні пацієнтів із випадками COVID-19.

Наказ МОЗ від 15.07.20 р. № 1604 набув чинності з 04.09.20 р. («Офіційний вісник України» від 04.09.20 р. № 69).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали