• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Українському бізнесу дозволили не платити податки з витрат на алкоголь

01.08.2019 775 0 0

Витрати компаній на алкоголь можна відносити до представницьких витрат, і не платити з них податки. Відповідине рішення ухвалив Верховний суд у справі №826/15481/18. Аналізуючи його рішення, у відділі податкового і юридичного консультування KPMG в Україні зробили кілька ключових висновків, важливих для бізнесу.

Представницькі витрати є різновидом адміністративних витрат, що відносяться до загальногосподарських, спрямованих на обслуговування та управління підприємством в розумінні п. 18 П (С) БО № 16 «Витрати».

Витрати, понесені на придбання спиртних напоїв співробітником компанії, з метою обслуговування представницького заходу, є представницькими витратами.

Єдиний виняток, коли відшкодування працівнику витрат на придбання спиртних напоїв включається до оподатковуваного доходу, передбачено пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу, а саме: до оподатковуваного доходу платника податку включається додаткове благо, отримане працівником як компенсація витрат на придбання алкогольних напоїв, придбаних під час перебування такого працівника у відрядженні.

Застосування податковим органом норми пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 ПК України є помилковим, оскільки витрати на придбання алкоголю понесені співробітником не під час перебування у відрядженні, а під час проведення представницьких заходів, тому не можуть вважатися додатковим благом і не включаються до оподатковуваного доходу.

https://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали