Урядовий законопроєкт про підвищення податків не має шансів бути прийнятим
Як повідомив Я. Железняк, 2 серпня в 23:59 сплив термін, коли неможливо розглядати законопроєкт Уряду про підвищення податків № 11416. Тобто вже неможливо подати до нього альтернативні, так як пройшло 14 днів після реєстрації 18 липня.
Також подано два альтернативних законопроєкти від Разумкова (де прописаний мораторій на підвищення податків).
Є декілька сценаріїв розвитку подій, продовжує депутат.
Сценарій № 1: урядовий закон
Цей сценарій передбачає голосування в першому читанні за саме урядову версію. Відповідно без змін тексту.
Тоді десь за днів 2–5 до 20-го серпня буде проведено засідання Комітету, схвалено урядову версію і вона буде винесена на голосування у першому читанні (в два зовсім нереально) в 20-х числах серпня.
«Я даю цьому сценарію майже 0 %, так як голосів не буде», – прогнозує Железняк.
Сценарій № 2: новий законопроєкт від Уряду
Він передбачає, що Уряд відкликає свій законопроєкт № 11416 і вносить новий текст на заміну. Умовно як було з законопроєктом про мобілізацію.
«Це найбільш логічний сценарій, але в нього я теж слабо вірю, так як тоді це новий текст закону – нові строки на альтернативний законопроєкт і тоді точно першого читання не відбудеться до вересня», – заявляє Железняк.
Сценарій № 3: «доопрацьований» законопроєкт
Так як наявні альтернативні законопроєкти, то влада може скористатися регламентом і зробити на всіх трьох законів новий текст. Він зазвичай йде з приставкою «-д», тобто «доопрацьований». Це дасть одразу два козиря владі:
- вони зможуть змінити текст ще до першого читання і відповідно зібрати голоси.
- не треба чекати поки спливуть строки, тобто можна виносити в кінці серпня на голосування.
Поки саме такий сценарій має всі шанси.
«Я не хочу зараз передбачати коли буде друге читання. Очевидно що воно прямо залежить від першого голосування і там буде багато правок. Але поки все вказує на те, що це реально до кінця вересня, якщо влада знайде голоси», – виснував депутат.
Я. Железняк
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу