• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Скільки років зберігати лікарняні листи: ВСУ

15.02.2021 325 0 2

В роботодавців відсутній обов'язок зберігати документи на підтвердження оплати листків непрацездатності з Фонду соцстрахування понад трирічний строк - робить висновок Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 13.10.2020 р. у справі № 440/57/19.

Судовий спір полягав у вимозі регіональної виконавчої дирекції Фонду соцстрахування до підприємства сплатити фінансові санкції за результатами перевірки. Останньою встановлено відсутність листка непрацездатності, а відсутність первинних документів про витрачену суму коштів означає непідтвердження правомірного (цільового) використання страхових коштів.

Проте підприємство, що ліквідовується, пояснювало, що фактично неможливо надати оригінал листка непрацездатності, виданого працівнику, через його відсутність, так як на момент перевірки минуло більше трьох років. Тобто сплинув термін, протягом якого чинне законодавство зобов'язує страхувальників зберігати лікарняні листки та документи про їх оплату.

Верховний Суд вказав на те, що строк зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської та іншої звітності в архіві підприємства, установи визначається згідно з нормативно-правовим актом з питань визначення строків зберігання документів, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства (п. 6.6 Положення № 88).

У п. 320 Переліку № 578/5 вказано, що строк зберігання документів (копії звітів, витяги з протоколів, висновки, заяви, довідки, списки працівників) про виплату допомоги, пенсій, оплату листків непрацездатності з фонду соціального страхування, становить 3 роки. Такий же строк зберігання встановлено п. 716 Переліку № 578/5 і для листків непрацездатності, корінців листків непрацездатності.

Тому колегія суддів Верховного Суду погодилась з висновками судів першої та апеляційної інстанцій про необгрунтованість притягнення роботодавця до відповідальності у зв'язку з ненаданням до перевірки листка непрацездатності на підтвердження виплати допомоги по вагітності та пологах. Адже у роботодавця законодавчо відсутній обов'язок зберігати документи на підтвердження оплати листків непрацездатності з Фонду соцстрахування понад трирічний строк.

sud.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали