Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

З 9 травня відпусткою при народженні дитини зможе скористатися і батько

12.05.2021 420 1 0

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» № 1401-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року.

Закон №1401 було опубліковано в «Голосі України» від 08.05.21 р., але набрав чинності він з 9 травня 2021 року.

Документ покликаний забезпечити рівні можливості для чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обов'язками. Зокрема, усуваються законодавчі прогалини, що обмежують право батька на відпустку для догляду за дитиною.

Запроваджено новий вид відпустки – одноразова відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.

Така відпустка надаватиметься одній із перелічених осіб:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини в разі, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначено як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька). Відповідні зміни вносяться до ст. 179, 181 КЗпП та ст. 18, 20 Закону № 504.

Доповнено положення:

  • ст. 1821 КЗпП та ст. 19 Закону № 504 – щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку;
  • ст. 51 КЗпП – щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, та батьків, які виховують дітей без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

 

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Кращі матеріали