Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прийнято Закон про індексацію ставок податків та систему ризиків ПДВ

Редакція

08.12.2017 2719 0 0

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (законопроект № 6776-д).

Закон передбачає індексацію ставок податків, встановлених в абсолютних значеннях, а саме:    

  •    збільшення ставок екологічного податку з урахуванням індексу споживчих цін на 11,2%;
  •    збільшення ставок рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин; рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції збільшені на 16,8%.

Законом також вилучено імперативну норму пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України щодо необхідності щорічного подання КМУ законопроекту про збільшення ставок, визначених в абсолютних величинах, переведено у доручення КМУ такий законопроект подавати у разі необхідності.

Крім усього іншого, документом передбачено норми, спрямовані на вирішення проблем платників податків через блокування податкових накладних.

Так, виключається з Податкового кодексу п. 74.2 ст. 74, відповідно до якого критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних, розробляються Міністерством фінансів України. Розробка критеріїв передається Кабінету Міністрів України.

Законом передбачено поступове до 2025 року підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби і мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме у 2018 році - на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% та додатково на 16,7% (тобто, з урахуванням попередньої індексації загалом на 29,7%), а у подальші роки - на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1000 штук.

Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються 02.01.2018 р., крім:

- ПН/РК, по яких станом на 01.12.2017 р. не подані пояснення і документи;

- ПН/РК, по яких прийнято рішення про відмову в реєстрації і станом на 01.12.2017 р. не розпочато процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

ПН/РК, реєстрацію яких зупинено з 01.12.2017 р. до набрання чинності цим Законом та по яких платником податку подані пояснення і копії документів, реєструються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.

У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації пн/рк, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податку.

Щодо безумовного права покупця на податкой кредит зазначено, що на період зупинки роботи СМКОР зупиняється дія норми, якою передбачено, що ПН/РК, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали