• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Прийнято Закон про наставництво над дітьми

ред. Uteka.ua

09.09.2016 477 0 0

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування» (законопроект № 4784).

Законом визначається, що наставництвом є добровільна безкоштовна діяльність наставника з надання дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка проживає в установі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки і допомоги в підготовці до самостійного життя.

Передбачається, що наставництво здійснюється за відповідним договором між наставником, центром соцслужб і адміністрацією закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на яку покладено функції опікуна та піклувальника дитини. Для укладення договору про наставництво потрібна згода дитини (без згоди - тільки у випадку, якщо дитина у зв'язку зі своїм віком або станом здоров'я не може усвідомити факт наставництва).

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань виховання та соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за відповідною програмою, затвердженою центральним органом влади, і уклало договір про наставництво. Не можуть бути наставниками особи, зазначені в статті 212 СК (особи, які не можуть бути усиновлювачами).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали