Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Запропоновано зміни до ПК

22.09.2020 305 0 0

14 вересня Кабмін затвердив зміни до ПК та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Запропоновані Мінфіном зміни до ПК містять спеціальні норми щодо покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування податків. Зокрема, в частині покращення умов ведення бізнесу передбачається:

  • ненарахування сільгоспвиробниками податкових зобов’язань із ПДВ у разі настання форс-мажорних обставин (втрата врожаю, падіж поголів’я);
  • виключення зі складу доходів платників єдиного податку коштів держпідтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій;
  • виключення зі складу доходів фізосіб-підприємців та громадян коштів, отриманих від Фонду розвитку інновацій;
  • усунення неузгодженості законодавства про ліцензування обігу пального із законодавством про працю;
  • пролонгація строку списання заборгованості з ЄСВ так званим сплячим фізособам-підприємцям на два місяці.

Для підвищення рівня адміністрування змінами до ПК передбачено скасувати мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, списати суми фінансових санкцій (штрафів та пені) за умови повного погашення протягом 6 місяців податкового боргу, на який нараховано такі санкції.

Черговим нововведенням у цій сфері є встановлення дозволу стягувати податковий борг, який виник через несплату грошового зобов’язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів із рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

Уряд також зазначає, що наразі Мінфін разом з ДПС із залученням представників бізнесу обговорюють проблеми, що виникають у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Запропонований законопроєкт доповнює ПК нормами, які надають можливість платнику податку оскаржувати рішення комісії контролюючого органу про присвоєння йому статусу ризикового платника у разі його відповідності критеріям ризиковості, визначеним постановою КМУ від 11.12.19 р. № 1165.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали