Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Пропонується внести зміни в закон про кримінальні проступки

Редакція

22.03.2016 285 0 0

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків.

Під час засідання Комітету відмічалось, що метою законопроекту № 2897 є реалізація державної політики щодо гуманізації кримінальної відповідальності, наслідком якої стане суттєве зменшення кількості засуджених осіб та осіб, позбавлених волі.

Основними завданнями проекту Закону є:

1) продовження гуманізації кримінального права шляхом перетворення окремих нетяжких злочинів на кримінальні проступки;

2) отримання обвинуваченими в скоєнні кримінальних проступків всіх процедурних прав і гарантій кримінального процесу, особи яких зараз позбавлені в процедурі про адміністративні правопорушення. З іншого боку, до осіб, які вчинили кримінальні проступки, не будуть застосовувати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою;

3) припинення неправомірного використання результатів адміністративного провадження при розслідуванні кримінальних справ. Зараз у виробництві по адміністративних порушеннях дозволено застосовувати велику кількість втручань (затримання особи, особистий огляд і огляд речей, вилучення речей і документів тощо) без належного, як правило, будь-якого судового контролю. А за допомогою цих дій можуть бути отримані докази, які важливі для певного кримінального провадження. Введення кримінальних проступків істотно скоротить обсяг таких втручань в адміністративному провадженні;

4) забезпечення судового захисту прав особи у справах про кримінальне обвинувачення (про конфіскацію майна, виправних роботах, короткострокового арешту і т.п.) на підставі вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Жоден інший державний орган, крім суду, не може приймати рішення про застосування до особи зазначених покарань;

5) реалізація вимог Конституції України (ст. 41) про можливість конфіскації майна тільки на підставі рішення суду;

6) необхідність дотримання міжнародних зобов'язань України.

Законопроектом пропонується ввести в Кримінальному кодексі поняття «кримінальні правопорушення», яке охоплює всі кримінально-карані діяння, які діляться на злочини і кримінальні проступки, а також описуються в окремих «книгах» Особливої ​​частини КК.

Проектом до категорії кримінальних проступків пропонується перевести деякі злочини невеликої тяжкості (умисне легке тілесне ушкодження, незаконне розголошення лікарської таємниці і т.д).; ввести дві системи кримінальних покарань - за вчинення злочинів і вчинення проступків і диференційовану систему розмірів штрафів, які будуть кратні «штрафним ставками».

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого призведе законодавство України у відповідність до практики Європейського Суду з прав людини з урахуванням досвіду країн Західної та Східної Європи і сприятиме створенню ефективної системи протидії кримінальним правопорушенням, дотримання прав і свобод осіб, які будуть залучатися до відповідальності.

Джерело: http://sud.ua/news/2016/03/21/88471-r...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали