Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Уряд запланував ввести електронні квитки в міському транспорті

Редакція

07.06.2016 188 0 0

Комітет ВР з питань транспорту рекомендує прийняти за основу депутатський законопроект № 4121 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті".

Даний законопроект був поданий в лютому, але в травні його допрацювали.

Згідно оновленої версії проекту в законодавство вводяться поняття:

- автоматизована система обліку оплати проїзду - програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка;

- електронний квиток - проїзний документ встановленої форми, який після реєстрації в автоматизованій системі обліку оплати проїзду дає право пасажиру на отримання транспортних послуг.

Органам місцевого самоврядування пропонується надати повноваження впроваджувати АСУОП в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності і самостійно визначати порядок її функціонування, а також затверджувати правила користування міським пасажирським транспортом.

Пільгові категорії населення згідно з проектом будуть забезпечуватися електронними квитками в населених пунктах, де впроваджена АСУОП.

Для пасажирів встановлюється обов'язок здійснювати реєстрацію проїзних документів в населених пунктах, де впроваджена АСУОП. За невиконання даного правила пасажиру загрожує адмінвідповідальність: так, для міського транспорту передбачається штраф в 30-кратному розмірі від вартості проїзду. Таке підвищення штрафу (зараз - 20-кратний) за задумом авторів проекту буде стосуватися не тільки електронних квитків, але і решти безквиткового проїзду.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали