Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уряд підкоригував Порядок накладення трудових штрафів

17.03.2023 289 0 0

Вилучено згадку про частину другу ст. 53 Закону «Про зайнятість населення», у якій йшлося про застосування штрафів за невиконання роботодавцем упродовж року квоти для працевлаштування окремих категорій громадян

Уряд постановою від 14.03.2023 р. № 226 вніс зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

А саме - вилучено згадку про частину другу ст. 53 Закону «Про зайнятість населення». Нею передбачалося, що у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 цього Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Нагадаємо, що з 29 жовтня 2022 року є чинним Закон №2622-IX щодо реформування служби зайнятості, соцстрахування на випадок безробіття та виплати компенсації ЄСВ за працевлаштованих з числа безробітних. З цього часу вже не працює механізм квотування на працевлаштування окремих категорій осіб. Тож звітувати з них вже роботодавці не повинні. Крім того, у межах скасування механізму квотування працевлаштування вилучено ст. 196 КЗпП та внесено правки до ст. 14 Закону «Про зайнятість населення». Отже, скасовано й штрафи за недотримання квот.

https://t.me

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали