Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок перевірки діяльності нерезидента без взяття на облік

19.03.2021 73 0 0

Міністерство фінансів України наказом від 15.12.2020 № 774 затвердив Порядок проведення перевірки діяльності нерезидента через відокремлені підрозділи, у тому числі постійне представництво в Україні, без взяття на облік у контролюючому органі.

Проведення перевірки діяльності нерезидента через відокремлені підрозділи, у тому числі постійне представництво в Україні, без взяття на облік у контролюючому органі (далі - перевірка діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі) є формою податкового контролю встановлення ознак ведення нерезидентом господарської діяльності на території України через відокремлені підрозділи або через постійне представництво (зокрема, шляхом здійснення діяльності резидентом України в інтересах нерезидента) без взяття відповідного нерезидента на податковий облік.

Перевірка діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі проводиться відповідно до положень гл. 8 розд. II Податкового кодексу (далі - Кодекс) з урахуванням особливостей, визначених пп. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14, п. 64.5 ст. 64 Кодексу, положеннями чинних міжнародних договорів України, якими регулюються питання оподаткування, та вказаним Порядком.

Перевірка діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі проводиться за наявності підстав, визначених пп. 78.1.22 п. 78.1 ст. 78 гл. 8 розд. II Кодексу.

Перевірки щодо нерезидентів (іноземних компаній, організацій), які здійснюють господарську діяльність на території України та які повинні були стати на облік у порядку, встановленому п. 64.5 ст. 64 гл. 6 розд. II Кодексу, та якими не були виконані вимоги абз. 1 п. 60 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» Кодексу, та щодо їх відокремлених підрозділів, у тому числі постійних представництв, що перебувають на обліку, можуть бути призначені з 01 липня 2021 року.

Перевірка діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі є документальною позаплановою перевіркою, відповідно до ст. 75 гл. 8 розд. II Кодексу.

Тривалість перевірки діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі не повинна перевищувати 10 робочих днів.

Продовження строків проведення перевірки діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі здійснюється відповідно до ст. 82 гл. 8 розд. II Кодексу за наказом органу ДПС, який здійснює (очолює) таку перевірку.

За результатами перевірки діяльності нерезидента без взяття на облік у контролюючому органі, контролюючий орган бере на облік нерезидента на підставі акта перевірки, якщо за результатами перевірки підтверджено ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво в Україні.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

officevp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали