Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Позитивна податкова історія дозволить реєстрацію податкових накладних в автоматичному режимі: Урядом затверджено нові показники

10.11.2023 163 0 0

Уряд постановою від 07.11.2023 р. № 1154 вніс зміни до постанови КМУ від 11.12.2019 № 1165, направлені, зокрема, на збільшення кількості платників, які реєструватимуть податкові накладні за новими показниками автоматично. 

Нові показники позитивної податкової історії дозволять здійснювати реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН,РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі –  ЄРПН) в автоматичному режимі. 

Ними передбачається, що: 

1. Платник податку протягом шести послідовних місяців проводить придбання та постачання одних й тих самих товарів/послуг в обсягах не менше 75 % від загального обсягу операцій у цьому періоді. Також платник має податкове навантаження більше 5 % та обсяг ПДВ по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму ПДВ по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяці. 

2. Платником податку одночасно виконуються такі умови: 

  • щодо усіх ПН/РК протягом до 180 днів, що передують даті прийняття ПН/РК для реєстрації в ЄРПН, платником податку подані пояснення та копії документів; 
  • комісією регіонального рівня прийняте рішення про реєстрацію ПН/РК або комісією центрального рівня прийняте рішення про задоволення скарги та скасування рішення про відмову в реєстрації ПН/РК; 
  • обсяг ПДВ по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму ПДВ по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяців; 
  • щомісячний обсяг постачання в ПН/РК за операціями останніх 6 звітних періодів, що передують поточному, перевищує 500 тис. грн. 

3. Платник податку протягом трьох років: 

  • не мав заборгованості зі сплати податків, не порушував строки подання звітності та строки реєстрації ПН;  
  • середньомісячний обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН перевищує 500 тис. грн; 
  • податкове навантаження більше 5 %; 
  • обсяг ПДВ по зареєстрованим ПН/РК поточного місяця не перевищує найбільшу суму ПДВ по зареєстрованим ПН/РК за останні 12 місяців. 

4. Платником податку одночасно виконуються умови (наразі цей показник є ознакою безумовної реєстрації ПН/РК): 

  • сплата ПДВ за останні 12 місяців у розмірі понад 1 млн грн; 
  • податкове навантаження за останні 12 місяців становить більше 5 %. 

Тобто одну із ознак безумовної реєстрації «перенесено» в позитивну податкову історію, чим встановлюється запобіжник для використання ризикового податкового кредиту платниками, які наразі при сплаті 1 млн грн за останні 12 місяців реєструють ПН/РК за цією ознакою безумовної реєстрації. Водночас для доброчесних платників можливість автоматичної реєстрації ПН залишається. 

Відповідними змінами будуть створені сприятливі умови для сумлінних платників ПДВ щодо реєстрації ПН/РК в ЄРПН. 

Ця постанова опублікована в «Урядовому кур'єрі», 2023, 11, 09.11.2023 № 225 та набере чинності 09.12.23.

Кабмін 

Постанова 1154.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали