Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Покупець не отримав податковий кредит з вини продавця – хто відшкодує збитки?

Редакція

17.10.2016 616 0 0

Продавець несвоєчасно зареєстрував податкову накладну у Єдиному реєстрі податкових накладних, що призвело до неотримання покупцем податкового кредиту.
На це Господарській суд Харківської області у рішенні від 03.08.2016 р. (Справа № 922/2370/16)  зазначив – продавець повинен повернути збитки покупцю у вигляді неотриманого бюджетного відшкодування з ПДВ. Підстава – договір купівлі – продажу, у якому зазначено про те, що відповідач - продавець за договором був зобов'язаний надати позивачу - покупцю  податкову накладну, яка мала бути складена без помилок і зареєстрована у відповідності до вимог діючого законодавства в Державному електронному реєстрі податкових накладних. У випадку невиконання зазначеного у даному договорі зобов'язання відповідач має відшкодувати понесені позивачем збитки у вигляді втрати державного відшкодування податку на додану вартість.
ВИСНОВОК:
Таким чином, Uteka рекомендує при укладанні договорів купівлі – продажу передбачати пункт про компенсацію збитків покупця у вигляді втрати державного відшкодування ПДВ з вини постачальника.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали