Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Печатки для бізнесу остаточно скасують

Редакція

09.09.2016 143 0 0

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями».

Законопроектом пропонується виключити:

- вимоги про обов'язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб'єктів господарювання);

- можливість визнання документа (угоди, угоди) недійсним (неукладеним, недосконалим) у зв'язку з відсутністю відбитка печатки;

- ст. 189-2 КпАП про відповідальність за порушення правил виготовлення та порядку обліку і зберігання печаток та штампів.

У Цивільному кодексі замість короткої статті про те, що суб'єкт господарювання «може мати друку» пропонується її нова редакція, згідно з якою суб'єкт господарювання має право використовувати в своїй діяльності друку.

Незалежно від того, чи використовує суб'єкт господарювання друк в своїй діяльності, друк не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені підприємства органам держвлади або місцевого самоврядування.

Якщо законом прямо не встановлено інше, копія документа, яка на виконання вимог законодавства подається суб'єктом господарювання органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреної в установленому порядку, якщо такий копії проставлена ​​підпис уповноваженої особи такого суб'єкта господарювання або особистий підпис фізособи-підприємця. Орган не вправі вимагати нотаріального посвідчення у разі, якщо така вимога не встановлено законом.

Крім того, законопроектом передбачена адмінвідповідальність за вимагання держорганом або органом місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі або відмову прийняти документ без печатки - штраф 50 - 100 НМДГ.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали