Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Скасовано порядок безплатної передачі с/г ділянок у приватну власність: КСУ

01.07.2019 763 0 0

Конституційний Суд України скасував постанову Кабінету Міністрів від 7 червня 2017 року № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними».

Відповідне рішення № 8-р/2019 було ухвалено 25 червня. 

Постановою, зокрема, затверджено Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

У рішенні зазначається, що Стратегією запроваджено додатковий, не передбачений Земельним кодексом чи іншими законами, механізм визначення за певною формулою площі ділянок, які належить передавати безоплатно на території відповідної області у власність громадянам. Крім того, встановлено додаткові особливості проведення земельних торгів, укладення, продовження строку дії та розірвання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в користування (оренда, емфітевзис).

Таким чином, Кабмін, затвердивши Стратегію, зокрема в частині організації процесу її виконання, врегулював на підзаконному рівні умови та порядок набуття права власності та користування землею, які мають визначатися виключно законами України, і тим самим вийшов за межі конституційних повноважень.

КСУ вважає, що невідповідність Конституції положень розділу Стратегії є підставою для визнання постанови № 413 такою, що суперечить Конституції.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.

sud.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали